Търсене

ДЕВНЯ - С УЧАСТНИК НА ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО ПО БОРБА

Дата на публикуване: 20.04.2024 00:00

Безапелационна победа в Държавния лично-отборен шампионат по класическа борба за момчета във възрастовата категория 14-15 години грабна младата надежда на Спортния клуб по борба в Девня Красимир Иванов! С класи над противниците си от Плевен, Враца, „Левски“ - София и Самоков, той стана шампион в кат. 57 кг и така, като двукратен шампион и твърд титуляр в категорията си, си гарантира участие на европейското първенство следващия месец в град Лутраки, Гърция!

В държавния шампионат, който се проведе от 17 до 19 април в град Сандански, участваха 185 деца от 32 клуба в цялата страна. Честта на Девня защитаваха само двама състезатели. Със спортния си хъс и играта си на тепиха Красимир Иванов и Кристиян Иванов се представиха на изключително високо ниво, заемайки 18-о място в отборното класиране!

Кристиян Иванов също записа достойно представяне. На осминафинала той победи противник от Варна, но на четвъртфинала бе ощетен от съдиите в полза на опонента му от Плевен. Представителят на плевенския клуб обаче загуби полуфинала и не можа да изведе Кристиян на репешаж и битка за медал. Така той остана 9-и в категорията си 62 кг.

Изключително съм щастлив - борец от Девня отива на европейско първенство! Благодаря на всички, които са помагали и продължават да помагат успехите на момчетата да станат факт. Всички ние благодарим на кмета на Община Девня Свилен Шитов и на цялата общинска администрация за това, че стоят зад отбора, подкрепят децата и осигуряват всичко, от което имат нужда за подготовката си. Благодарим и на председателя на нашия клуб Николай Лием за доверието и помощта, която ни оказва. Желаем им от сърце здраве и много положителни емоции! И нека всички, които още се съмняват във възможностите на младия девненски отбор, отворят очи за успехите и постиженията му, постигнати не на думи, а с дела!“, коментира след първенството треньорът на борците Иван Иванов.